anses haber ajansı Haber arşivi 23/7/2018
Bakan Yardımcıları belli oluyor
6 yeni bakan yardımcısının atamasına dair kararname Resmi Gazete’de yayınlandı. Son kararname ile bakan yardımcılarının sayısı 19’a çıktı. Son atanan bakan yardımcıları arasında; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kuzeni Fatma Varank da var. Fatma Varank, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Bahçeli’den ‘İYİ Parti’ açıklaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli, İYİ Parti’deki olağanüstü kongre kararına dair, “Koray Aydın ve bazı arkadaşlarına büyük görev düşmektedir. Hanımefendiyi mutlaka ikna etmeliler. Ve hanımefendinin arkasında durarak görevinin devamını sağlamalılar” dedi.

İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor
İYİ Parti’nin Afyonkarahisar Çalıştayı Genel Başkan Meral Akşener’in konuşması ile tamamlandı. Akşener, olağanüstü kongreye gitme kararı aldığını açıkladı.

Trump’tan Ruhani’ye sert uyarı
ABD Başkanı Trump İran Cumhurbaşkanı’ndan “ülkesine tehditler savurmamasını” istedi. Trump aksi takdirde İran’ın ağır sonuçlara katlanmak zorunda kalabileceğini belirtti.

G20 sonuç bildirisi: Aşağı yönlü riskler yükseldi
G20 sonuç bildirisinde, küresel büyümenin gücünü korumasına karşın daha dengesiz hale geldiği kaydedilirken, kısa ve orta vadeli aşağı yönlü risklerin yükseldiği vurgulandı.

Avrupa basınından özetler
Mesut Özil’in Alman futbol milli takımını bıraktığını açıklaması ve Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkiler Alman gazetelerinden seçtiğimiz yorumların konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa