anses haber ajansı Haber arşivi 16/7/2018
OHAL sonrası gelecek yeni düzenleme Meclis’e sunuldu
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen ve tam 7 kez uzatılan olağanüstü hal uygulamasının son bulması için yeni düzenleme ile ilgili teklif Meclis Başkanlığı’na sunuldu.

MİT TIR’ları davasında Erdem Gül’e beraat
Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan MİT TIR’ları haberleri nedeniyle aldığı 5 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Erdem Gül, yerel mahkemede yeniden görülen davada beraat etti.

Moody’s Türk bankalarının sorunlu kredilerinde artış bekliyor
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’deki sorunlu banka kredilerinde artış bekliyor. Şirket sorunlu kredi oranının 1,5 yılda yüzde 4’e çıkabileceği uyarısında bulundu.

Tütün ürünlerinde vergi artırılacak
Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında, tütün ürünlerindeki vergilerin artırılması için ulusal politikalarla uyumlu vergi ve fiyat politikası uygulanacak.

Yedi Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı
Resmi Gazete’de yedi cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı. Yeni kararnamelerle Genelkurmay Başkanlığı Milli Savunma Bakanlığı’na bağlandı.

Avrupa basınından özetler
Türkiye’de OHAL’in sona ermesi, Trump-Putin buluşması ve Rusya’da biten Dünya Kupası Alman gazetelerinden seçtiğimiz yorumların konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa