anses haber ajansı Haber arşivi 12/7/2018
TBMM’nin yeni başkanı Binali Yıldırım
İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 335 oyla TBMM’nin 28. Başkanı seçildi.

Trump: NATO üyesi ülkeler savunma harcamalarını artıracak
Brüksel’deki NATO Zirvesi sonrası bir basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, ittifak üyesi ülkelerin her yıl milli gelirlerinin yüzde 2’den fazlasını savunma harcamalarına ayırmayı kabul ettiklerini söyledi. Trump, “Kongre onayı olmadan ABD’yi NATO’dan çekebilirim ama buna gerek yok” dedi.

Moody’s’ten Merkez Bankası uyarısı
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s bugün müşterilerine gönderdiği bilgi notunda, Merkez Bankası’nın (TCMB) bağımsızlığı konusunda duyduğu endişeleri dile getirdi. Moody’s, TCMB’nin etkinliğine yönelik zorlukların Türkiye’nin kredi notu için negatif olacağı uyarısında bulundu.

NATO Zirvesi ikinci gününde
NATO Zirvesi ikinci ve son günü ile devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere Başbakanı Theresa May ve Kraliçe 2. Elizabeth ile bir araya geleceği tartışmalı İngiltere ziyareti bugün başlıyor.

Meclis bugün başkanını seçiyor
TBMM Genel Kurulunda bugün Meclis Başkanlığı seçimi yapılacak. AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu başkanlık için yarışacak.

Ana Sayfa