anses haber ajansı Haber arşivi 25/6/2018
Muharrem İnce’den ‘yenilgi’ açıklaması
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yapmayan Muharrem İnce bugün CHP Genel Merkezi'nde kameralar karşısına geçti. İnce, 'tehdit altında olduğu iddialarına' ilişkin "Sosyal medyada dolaşan bu asparagas haberlerle başlayayım. Bunlar birkaç şizofrenin sözleri. Böyle bir şey yok. Bunları kapatalım. Yok ben Saray'a gitmişim falan bunları kapatalım" dedi. İnce "Seçim sonuçlarını kabul ediyorum" dedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'tavsiyelerde' bulundu.

TBMM’nin gelecek hafta açılması bekleniyor
Yüksek Seçim Kurulu’nun seçimin kesin sonuçlarını 29 Haziran’da açıklamasının ardından TBMM’nin gelecek hafta açılması ve yeni yasama dönemine başlaması öngörülüyor.

Yeni dönemde Meclis’in yetkileri
24 Haziran seçimleri ile birlikte TBMM’nin bazı yetkileri sınırlanırken, kimi yetkileri ise tamamen ortadan kaldırılmış olacak. Önümüzdeki dönemde Meclis nasıl bir işleyiş içinde olacak?

Bahçeli: Üzerimize düşeni yapacağız
MHP lideri Bahçeli, cumhurbaşkanı hükümet sisteminin yerleşmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtirken CHP’de gözler yüzde 30 oy alan Muharrem İnce’ye çevrilmiş durumda.

Tüketici güveninde sınırlı iyileşme
Tüketici güven endeksi haziranda, bir önceki aya göre yüzde 0,6 oranında artarak 70,3 seviyesinde yer aldı.

Sektörel güven endekslerinde gerileme
Haziran ayında güven endeksi hizmet sektöründe 91,2, perakende ticaret sektöründe 94,4 ve inşaat sektöründe 75,3 olarak kaydedildi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk lideri Erdoğan
Türkiye Pazar günü 13’üncü cumhurbaşkanı ve 27’nci dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitti.

Avrupa basınından özetler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim zaferi Pazartesi gününün İngiliz gazetelerinin birinci sayfalarında yer aldı.

Ana Sayfa