anses haber ajansı Haber arşivi 19/6/2018
Meral Akşener: Şerefsiz şerefsiz geziyorlar
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Bolu’da vatandaşlarla buluştu. Sağanak yağış altında mitingini yapan Akşener ‘bu bir vebaldir’ diyerek kendisini izleyenlerin ıslanmasına razı olmadığını dile getirip konuşmasını yarıda kesti. Vatandaşlar ‘Cumhurbaşkanı Akşener’ sloganlarıyla İYİ Parti Lideri’ni uğurladı.

Kılıçdaroğlu: Hakkımı helal etmek için onlardan oy bekliyorum
CHP Lider Kılıçdaroğlu İzmir’de STK, Meslek Odaları, Sendika temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Buluşmada konuşan Kılıçdaroğlu, "CHP için 'elitlerin partisi' diyorlar. Taşeron işçilerin durumunu kim gündeme getirdi. Biz onları gündeme getirmesek o taşeron köleliğinden kurtulabilirler miydi? Şimdi taşeron işçilerine hakkımı helal etmek için onlardan oy bekliyorum oy" dedi.

Dünyada 68,5 milyon kişi yerinden edildi
Birleşmiş Milletler dünya çapında zorla yerlerinden edilen insanların sayısının 2017 yılı sonunda rekor seviyeye çıkarak 68,5 milyona ulaştığını açıkladı. Türkiye en çok sığınmacı alan ülkelerden biri.

ABD Senatosu F-35’lerin Türkiye’ye satışını askıya alan tasarıyı kabul etti
ABD Senatosu, ABD Savunma Bakanlığı’nın 2019 mali yılında bütçesini düzenleyen yasa tasarısını 10’a karşı 85 oyla kabul etti.

NYT: Erdoğan’ın ‘dindar nesil’ yetiştirme planı aileleri bölüyor
New York Times (NYT) gazetesinde yayımlanan bir makalede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de dini eğitimi yaygınlaştırma girişimlerinin, destekçilerini heyecanlandıran, muhaliflerini ise alarma geçiren en tartışmalı konulardan biri olduğu belirtiliyor.

Avrupa basınından özetler
İngiliz Financial Times gazetesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 19 ilde sandık taşıma ve birleştirme kararına ilişkin bir haber yayımladı.

Ana Sayfa