anses haber ajansı Haber arşivi 15/5/2018
Kılıçdaroğlu’ndan İsrail tepkisi: Hükümete 4 maddelik çağrı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri Hükümete, İsrail’in Gazze’deki katliamıyla ilgili olarak 4 maddelik çağrıda bulundu. CHP lideri, Adalet Yürüyüşü’ndeki dinleme skandalı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım: İsrail’i lanetle kınıyoruz
Başbakan Binali Yıldırım, “Barışçı bir gösteri yapan mazlum ve masum Filistin halkına kurşun yağdıran İsrail’i şiddetle, lanetle kınıyoruz. Aynı şekilde, bölgede barış iklimine benzin döken Amerikan yönetimini de kınıyoruz” dedi.

Fitch: Türkiye’nin para politikası aşırı genişlemeci
Fitch, Türkiye’nin gelişmekte olan 10 ülke içinde "en aşırı genişlemeci duruşa sahip ülke" olduğunu belirtti.

Moody’s’ten kritik Türkiye açıklaması
Makro gelişmelerin kredi notu için negatif seyrettiğini açıklayan Moody’s, fonlama ve varlık kalitesi ile ilişkili aşağı yönlü risklerden kaynaklı olarak Türkiye’nin bankacılık sistemi için de görünümün negatif olduğunu bildirdi.

İşsizlik oranı yüzde 10,6
İşsizlik oranı, şubat döneminde yüzde 10.6’ya geriledi. İşsizlik geçen yılın aynı dönemine göre 2 puan düşerken, bir önceki ocak ayına göre de 0.2 puan gerileme kaydetmiş oldu.

Irak’ta Sadr’ın listesi önde gidiyor
Irak genel seçimlerinde Şii dini lider Mukteda es Sadr’ın listesi önde gidiyor. Bağdat’ı kazanan Sadr yolsuzluğu yenip reformları gerçekleştirebilmek için teknokratlar kabinesi kuracaklarını açıkladı.

Avrupa basınından özetler
Alman gazeteleri yorum köşelerinde ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e nakli ve Türk asıllı Alman futbol milli takımı oyuncularının Londra’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları buluşmaya geniş yer veriyor.

Ana Sayfa