anses haber ajansı Haber arşivi 24/4/2018
Şimşek: Türkiye en sıkıntılı dönemi atlattı
Başbakan Yardımcısı Şimşek, “Yaşadığımız sıkıntıların en kötüsü geride kaldı. 5 yıllık taze bir süreyle köklü reformlarla daha çok ilerleriz” dedi.

Kapasite kullanımı yarım puan düştü
Kapasite kullanım oranı nisan ayında 0,5 puan düşüşle yüzde 77,3 seviyesine geriledi. Düşüşte alt endekslerden ‘imalat sanayi’ndeki 1,4 puanlık düşüş etkili oldu.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Sana o yolu CHP açtı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek 15 milletvekilinin neden İYİ Parti'ye geçtiğini açıkladı ve "Bu kararı niye aldık? CHP’nin kültürünü de o zat öğrensin diye anlatıyorum. Merhum Erdal İnönü ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti, Türkeş’in, Demirel’in, Erbakan’ın siyasi yasaklarının kaldırılması için mücadele etti. Biz de kimse siyasi yasaklı olmasın diye mücadele ediyoruz. “Bana muhtar bile olamazsın dediler, cumhurbaşkanı oldum” diyor. Sana o yolu kim açtı? CHP açtı. Anayasa değişikliğini kim yaptı? CHP yaptı. Seni sevdiği için mi? Hayır demokrasi için açtı" diye konuştu.

Erdoğan: Şu anda çok garip bir senaryo ortada
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda çok garip bir senaryo ortada, piyasada. Hafta sonuna kadar bu senaryo nasıl oynanacak, bunu göreceğiz.” dedi.

Ankara’da muhalefetin aday çıkarma mesaisi
Muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçiminde ortak aday arayışı sonuç vermedi. CHP Parti Meclisi bugün olağanüstü toplanacak. Toplantıda CHP’nin cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi bekleniyor.

CHP’li 15 vekil İYİ Parti’ye geçti
CHP, İYİ Parti’nin seçimlere girmesiyle ilgili tartışmalara son noktayı sürpriz bir hamleyle koydu. CHP’li 15 milletvekili partilerinden istifa ederek İYİ Parti’ye katıldı. Böylece 5 milletvekili bulunan İYİ Parti’nin TBMM’de grup kurmasının önü açıldı. Akşener’in 100 bin imza şartı da ortadan kalktı. TBMM’nin internet sitesinin “Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekilleri Dağılımı” bölümü güncellendi ve İYİ Parti de kendisine bu bölümde yer buldu.

Ana Sayfa