anses haber ajansı Haber arşivi 10/4/2018
Kılıçdaroğlu: OHAL, 10 Ekim anmasındaki annelere gaz sıkmaktır
Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Erdoğan’dan CHP’ye faşizm çıkışı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Lafa gelince sosyal demokrat olduğunu söyleyen fakat ayak tırnağından saç teline kadar her tarafından buram buram faşizm akan bu partinin (CHP) ve başındaki zatın devri inşallah yakında kapanacaktır.

İran dolar kurunu sabitledi
İran’da riyalin dolar karşısında değer kaybetmesinin önlenememesi üzerine dolar kuru 42 bin riyale sabitlendi.

Bahçeli: OHAL bitmez, bitemez, bitmemelidir
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bozdağ: Afrin’de kalıcı değiliz, işgalci değiliz
Rusya’nın Afrin’e yönelik açıklaması sonrasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ, “Suriye’nin hesap yapılacak konu olmaktan çıktığını” söyledi.

Trump: Suriye’yle ilgili 24-48 saat içinde önemli kararlar verilecek
ABD Başkanı Donald Trump, Suriye konusunda 24 ile 48 saat içinde önemli kararlar verileceğini söyledi. ABD Donanması’na bağlı bir destroyerin Suriye karasularına doğru ilerlediği bildiriliyor.

AB vatandaşlığına geçişlerde Türkler beşinci sırada
Avrupa Birliği ülkeleri 2016’da yaklaşık bir milyon kişiye vatandaşlık verdi. Türkiye vatandaşları AB vatandaşı olanlar arasında beşinci sırada. Türklerin büyük çoğunluğu Alman vatandaşı olarak AB vatandaşlığına geçti.

Avrupa basınından özetler
Alman basınında günün öne çıkan yorum konuları arasında, Suriye krizi ve Almanya’daki kız çocuklarına başörtüsünü yasaklama tartışmaları yer alıyor.

Ana Sayfa