anses haber ajansı Haber arşivi 8/3/2018
Moody’s, Türkiye’nin notunu düşürdü
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu “Ba1”den “Ba2”ye düşürdü, not görünümünü “negatif”ten “durağan”a çevirdi.

Yerli üretici vergi istisnası bekliyor
TBMM gündeminde bulunan ve gümrüksüz satış mağazalarından yapılan yerli ürün satışlarına KDV ile ÖTV istisnası öngören kanun tasarısı, geçen yıl cirosu yaklaşık 55 milyon euro olan yerli ürün satışları için büyük önem taşıyor.

Çavuşoğlu 5 milyondan fazla Alman turist bekliyor
Berlin’i ziyaret eden Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu yıl Türkiye’ye 5 milyondan Alman turist beklediklerini söyledi. Çavuşoğlu Almanya’dan seyahat uyarısını gözden geçirmesini de istedi.

“Türkiye şeytan üçgeninin parçası” sözlerine yalanlama
Suudi Arabistan veliaht prensinin Türkiye’yi “şeytan üçgeninin parçası” olarak nitelendirdiği yönünde Mısır medyasında çıkan haberlere yalanlama geldi.

Kadınlar istihdamda da dezavantajlı
Türkiye nüfusunun yüzde 49,8’i kadın. Araştırmalar ise kadınlar arasında işsizliğin arttığını ve kadınların istihdam piyasasında çok boyutlu sorunlarla karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor.

BM: Türkiye’nin Afrin’deki operasyonu çok sayıda sivili tehdit ediyor
BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad el-Hüseyin, BM’nin yıllık insan hakları raporuna ilişkin açıklamasında, “Türkiye’de temel haklara saygı kötüleşmeye devam ediyor” dedi. El-Hüseyin Türkiye’nin Afrin’de başlattığı operasyonun sivil halkı tehdit ettiğini de söyledi.

Ana Sayfa