anses haber ajansı Haber arşivi 7/3/2018
Kılıçdaroğlu’ndan MESAM tepkisi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, MESAM’a kayyum atanmasına tepki göstererek, “Sen sanatı ve sanatçıyı korumakla görevlisin. Yasanın dışına çıkmazsın. Kültür Bakanlığı açıkça suç işlemiştir” dedi.

Merkez Bankası, faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası, yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında beklendiği gibi faizlerde değişikliğe gitmedi ve geç likidite penceresi faizini yüzde 12.75’te bıraktı.

BM Güvenlik Konseyi’nde acil Suriye toplantısı
BM Güvenlik Konseyi Suriye’de uyulmayan ateşkesi görüşmek üzere acil olarak toplanıyor.

Çavuşoğlu’ndan Berlin’e seyahat uyarısı çağrısı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Berlin’de Alman mevkidaşı Gabriel’le bir araya geldi. Çavuşoğlu Berlin’in Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını gözden geçirmesini istedi. Bakanların görüşmesinde Salih Müslim de gündeme geldi.

BM’den Rusya ve ABD’ye sivil ölüm suçlaması
BM, ABD öncülüğündeki koalisyon ve Rusya’nın Suriye’de düzenlediği hava saldırılarında çok sayıda sivil can kaybı yaşandığını açıkladı. BM raporunda Esad rejiminin Doğu Guta’da kimyasal silah kullandığı da bildirildi.

Erdoğan ve Putin telefonda Suriye’yi görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir telefon görüşmesi yaptığı ve Suriye’deki son gelişmeleri ele aldıkları bildirildi.

Ana Sayfa