anses haber ajansı Haber arşivi 27/3/2018
Kılıçdaroğlu: Şehitler arasında ayrım yapanlar vatan hainleridir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, “Şehitler arasında ayrım yapanlar vatan hainleridir. Şehitler, şehit yakınları, gaziler arasında ayrım yapanlar vatan hainleridir” dedi.

Başbakan Yıldırım’dan Varna’daki AB zirvesi ile ilgili flaş sözler
Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Avrupa Birliği karnesi yalpalama ve kırıklarla doludur. Yunanistan ile birlikte başlayan üyelik sürecimiz bilinçli bir şekilde ayrıştırılmıştır” dedi.

Bahçeli: Bizi kolay lokma sandılar
MHP Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bizi kolay lokma sandılar yutmaya kalktılar. Boğazlarına durduk, tüm hesapları alt üst ettik” ifadelerini kullandı.

Rusya’ya karşı diplomatik hamle
ABD, Ukrayna, Kanada, Norveç, Arnavutluk, Makedonya ve 16 AB üyesi, eski Rus çifte ajan Sergey Skripal’in İngiltere’de zehirlenmesinin arkasında olduğundan şüphelenilen Rusya’nın diplomatlarını sınır dışı edecek.

AB: Çözüm veya uzlaşma yok
AB Konseyi Başkanı Tusk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yapılan Türkiye-AB zirvesinin bir çözüm ya da uzlaşma sağlamadığını söyledi. Erdoğan ise ilişkiler açısından “Zorlu bir dönemi geride bırakmış olmayı umuyoruz” dedi.

Ana Sayfa