anses haber ajansı Haber arşivi 7/2/2018
En değerli bankalar açıklandı
Dünyanın en değerli banka markası, 59 milyar 189 milyon dolarlık değeriyle Çin’in en büyüğü ICBC oldu. Listede ilk 10’da dört Çinli banka yer aldı.

ABD’den Türkiye’ye: OHAL’i sona erdirin
ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert Türkiye Af Örgütü Türkiye Şubesi Direktörü Taner Kılıç’ın yeniden yargılanmasını değerlendirdi.

AB Bakanı Ömer Çelik’ten vize serbestisi açıklaması
AB Bakanı Ömer Çelik, AB ile vize serbestisi çalışması ile ilgili, “Bunu tamamlamış bulunuyoruz. Türkiye’nin çalışması bugün yarın AB Komisyonu’na teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

İsrail’den Suriye’ye füze saldırısı
İsrail Şam yakınlarındaki bir araştırma merkezine füze saldırısı düzenledi. İsrail askeri sözcüsü konuyla ilgili açıklama yapmak istemediklerini bildirdi.

AP’de Türkiye’ye insan hakları ve Afrin eleştirisi
Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen Türkiye oturumunda Afrin operasyonu eleştirildi. Ankara’ya “BM müzakerelerine odaklan” mesajı verildi. İnsan haklarının durumu “kaygı verici” olarak tanımlandı.

AB-Türkiye zirvesine Erdoğan katılacak
Bir süredir gündemde olan Türkiye-AB zirvesinin 26 Mart’ta Bulgaristan’da yapılacağı, toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı açıklandı.

Suriye ve Rusya hava saldırılarını yoğunlaştırdı
Astana’da çatışmasızlık bölgesi ilan edilen İdlib ve doğu Guta’da Suriye ve Rus jetlerinin hava saldırılarında en az 70 sivilin öldüğü bildirildi. BM, çatışmasızlık bölgelerinin saçmalığa dönüştüğü uyarısı yaptı.

Ana Sayfa