anses haber ajansı Haber arşivi 6/2/2018
Erdoğan, ‘Yiğitsen açıkla’ demişti; Kılıçdaroğlu’ndan cevap geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Ey Bay Kemal, şimdi kongre yapıyorsun. PYD, YPG terör örgütü müdür, yiğitsen açıkla, PKK terör örgütü müdür yiğitsen açıkla” şeklindeki sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “50 sefer söyledim, bir defa daha söyleyeyim. Meydanlarda, gazetelerde söyledim. Bunlar terör örgütüdür. Ben söyledim. Peki, sen gerçekten yiğit misin değil misin? Sen de yiğitsen karşıma çıkarsın Recep Bey, karşıma çıkarsın” dedi.

CHP’de değişim 10 kişide kaldı
CHP’nin kurultaydan sonraki en yetkili organı olan Parti Meclisi için 500’ü aşkın isim mücadele etti ancak değişim 10 kişi ile sınırlı kaldı.

Erdoğan: Sonunda uyuyan devi uyandırdılar
Erdoğan, Türk Tabipler Birliği ve Barolar Birliği'nden 'Türk' ifadesinin çıkarılması gerektiğini söyledi.

Bahçeli: Taşıdığım canı seve seve vermeye hazırım
Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi Afrin'e giderim, bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve vermeye hazırım

Hollanda Ankara Büyükelçisi’ni geri çekti
Bir yıldır maslahatgüzar seviyesinde seyreden Hollanda-Türkiye ilişkileri yeni bir krize dönüştü. Hollanda açıkladığı son dakika kararına göre Ankara Büyükelçisini resmen geri çekti.

Harekatta 970 terörist etkisiz hale getirildi
Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından itibaren 970 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Avrupa basınından özetler
Suriye’deki iç savaş ve Batı Balkan ülkelerinin AB’ye üyelik süreci, Alman basınında öne çıkan yorum konuları arasında.

Enflasyon %10,35
TÜİK verilerine göre Ocak ayında TÜFE %10,35 ÜFE %12,14 oldu

Ana Sayfa