anses haber ajansı Haber arşivi 21/2/2018
‘Cumhur İttifakı’ teklifi TBMM’ye sunuldu
AK Parti ve MHP’nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

İbrahim Kalın: Söz konusu değil
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bizim Şam rejimi ile resmi temasımız söz konusu değil. Çatışmasızlık bölgelerini oluşturmak için kurduğumuz bir mekanizma var" dedi.

UYP, 453 milyar dolar açık verdi
Türkiye’nin yurt dışı varlıkları, 2016 yılsonuna göre yüzde 5,8 oranında artışla 228 milyar dolar, yükümlülükleri ise yüzde 17,1 oranında artışla 681,3 milyar doları olarak gerçekleşti.

Zeybekci: Booking.com bu sezon faaliyete geçebilir
Bakan Zeybekci, Booking.com ile gerçekleştirilen çözüm görüşmelerinde, kurumun elde ettiği gelire karşılık yerine getirmesi gereken zorunlulukları kabul etmeye yakın olduğunu söyledi. Zeybekci, böyle bir durumda Booking.com’un bu turizm sezonunda faaliyete geçebileceği bilgisini paylaştı.

Alman Ordusu’nun hali ‘dramatik’
Almanya’da parlamentonun hazırladığı bir raporda, Alman Ordusu’ndaki personel ve ekipman açığının çatışmaya hazırlık derecesini “dramatik şekilde” olumsuz etkilediği belirtildi.

FT: Suriye-YPG anlaşmasında İran’ın rolü olabilir
Financial Times, dün Afrin’e giren Suriye hükümeti yanlısı güçlere Türkiye’nin açtığı ateşi duyurduğu haberinde, Türkiye’nin bu hamlesinin Suriye’deki iç savaşın daha da yoğunlaşması riskini arttırdığını yazdı.

Ana Sayfa