anses haber ajansı Haber arşivi 19/2/2018
Özel sektörün borcu 22 milyar dolar arttı
Aralık ayında özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcunda 22 milyar dolar artış yaşandı. Uzun vadeli kredi borcu 220,6 milyar, kısa vadeli kredi borcu 18,3 milyar dolar seviyesinde.

Çavuşoğlu: Bizi kimse durduramaz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye ordusu YPG’ye yardım etmek üzere Afrin’e girdiği takdirde Türkiye’yi “kimsenin durduramayacağını” söyledi. PYD eski lideri Salih Müslim ise bir anlaşmaya varılmadığını belirtti.

‘İttifak kanun teklifi’ TBMM’ye sunulacak
Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesine ilişkin, “Tam bir mutabakatla bütün hususlar netliğe kavuşturuldu. 26 maddelik kanun teklifini, AK Parti ve MHP’nin ortak imzasıyla 21 Şubat Çarşamba günü TBMM Başkanlığına sunacağız” dedi.

Erdoğan ile Bahçeli ‘ittifak’ı görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile bir araya geldi. Görüşmenin 45 dakika sürdüğü bildirildi. Görüşmede ittifakın adının masaya yatırıldığı öğrenildi. İki lider, Komisyonun belli noktaya getirdiği ve önümüzdeki haftalarda yerel seçim paketinin içinde TBMM’ye sevk edilmesi beklenen metin ile ilgili son pürüzleri görüştü.

Euro Bölgesi, kendi IMF’sini kuruyor
Euro Bölgesi, Avrupa Para Fonu kurmaya hazırlanıyor. IMF Başkanı Lagarde, Euro Bölgesi’nin kalıcı kurtarma fonu ESM’nin IMF’den bağımsız bir Avrupa Para Fonu’na dönüştürülmesi fikrine destek verdi.

Ana Sayfa