anses haber ajansı Haber arşivi 18/12/2018
Fed faiz artırdıkça acısını tüm dünya hissediyor
Fed'in krizle mücadele için aldığı önlemler kadar, daha sonra bu önlemlerden vazgeçme adımları da küresel sermaye akışını, yatırımları ve çok kez diğer ülkelerin politikalarını şimdiye kadar görülmedik ölçüde etkiliyor.

İngiltere Brexit oylamasını Ocak ayının üçüncü haftasında yapacak
İngiltere Başbakanı Theresa May İngiliz Parlamentosu'nun Avam Kamarası'nda Brexit sürecinin geldiği noktaya ilişkin önemli bir konuşma yaptı.

AB'den yeni araçlar için emisyon kararı
AB, yeni motorlu araçların karbondioksit emisyonunun yüzde 37,5 oranında azalmasını kararlaştırdı. Avrupa şirketleri yeni oranların işsizliğe yol açacağı uyarısında bulundu.

Beyaz Saray yetkilisi: Trump Gülen’in iadesi konusunda taahhütte bulunmadı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Trump’ın G20 Zirvesi sırasında Erdoğan’a Gülen’in iadesi konusu üzerinde çalıştıklarını söylediğini aktarmıştı. Ancak Beyaz Saray’dan gelen son bilgi aksi yönde.

Tutuklu gazeteci sayısında Türkiye üçüncü sırada
RSF, Basın Özgürlüğü Yıllık Bilançosu'nu açıkladı. Türkiye tutuklu gazeteci sayısında üçüncü sırada. 80 basın mensubunun öldürüldüğünü belirten RSF, BM'den gazetecilerin korunması için özel temsilci atamasını istiyor.

Flynn'in eski iş ortağına ABD'de Türkiye suçlaması
Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in iş ortağı Türkiye adına yasa dışı lobicilik faaliyetleri yürütmekle suçlanıyor. Türk iş insanı Ekim Alptekin'e de Türkiye adına "komplo kurma" suçlaması yapıldı.

Avrupa basınından özetler
Riyad – Washington ilişkileri, mülteci politikası ve Alman polisindeki aşırı sağcılık skandalı, gazetelerin öne çıkan yorum konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa