anses haber ajansı Haber arşivi 21/11/2018
Çavuşoğlu 84 kişilik listeyi ABD’ye verdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’nın Gülen yapılanmasıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla iadelerini istediği 84 kişinin isimlerinin ABD’ye iletildiğini belirtti.

Trump: ABD, Suudi Arabistan’ın sarsılmaz ortağı olmayı sürdürecektir
ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinin korkunç bir olay olduğunu ancak ABD’nin ‘rekor miktarda’ yatırım ve ticaret anlaşması yaptığı Suudi Arabistan’ın ‘sarsılmaz’ bir ortağı olmayı sürdüreceğini belirtti.

ABD: Çin yapıcı adım atmadı
ABD Ticaret Temsilciliği, Çin’in adil olmayan ticari uygulamalarını değiştirmediğini açıkladı. Bu gelişme Trump-Jinping buluşması öncesi ticaret savaşları kaygılarını yeniden güçlendirdi.

Yeniden yapılandırılan borçlara düşük faiz ve ek finansman imkanı
Finansal yeniden yapılandırmada piyasanın altında faiz ve ilave finansman imkanı sağlayan düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

ABD’de tatil sezonunda 720 milyar dolarlık satış bekleniyor
ABD’de her yıl kasım ve aralık aylarını kapsayan “Tatil sezonunda” bu sene satışlarda rekor kırılması bekleniyor: Hedef 720 milyar dolar. Tatil sezonu içindeki Şükran Günü’nde 45 milyon hindi kesileceği tahmin edilirken, 164 milyon kişinin alışveriş çılgınlığına katılacağı öngörülüyor.

Avrupa basınından özetler
Alman hükümetinin Suriye raporu, Suriye’ye geri gönderilecek sığınmacıların durumu ve ülkede aile içi şiddet istatistiği Alman gazetelerinde öne çıkan yorum konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa