anses haber ajansı Haber arşivi 20/11/2018
AİHM’den Selahattin Demirtaş kararı
AİHM, tutukluluk sürecinin uzatılmasının yeterli hukuki dayanaklardan yoksun olduğu gerekçesiyle eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını talep etti.

Erdoğan: Aday gösterilmedim diye sırtını dönen AK Parti’li olamamıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kim ki ‘ben aday gösterilmedim’ diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti’li olamamıştır.” dedi.

Bahçeli: Suudi yönetiminin bin Ladin zihniyetinden ne farkı kalmıştır?
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Suudi gazeteci Kaçıkçı cinayetine ilişkin, “Bir devlet, nasıl olmuştur da terör yöntemlerinden medet umacak noktaya gelmiştir? Suudi Arabistan yönetiminin, Usame Bin Ladin zihniyetinden ne farkı kalmıştır?” dedi.

Meral Akşener: Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek
Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Doğru işlerinize her türlü desteği vermeye hazırız. Ama bunlar bildiğini okuyor yanlışta ısrar ediyor. 31 Mart’ta gereğini yapacak. Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek” dedi.

Avrupa basınından özetler
Alman hükümetinin Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Riyad’a yönelik yaptırım kararı gazetelerde geniş yer buluyor. Yorumlarda, Suudilerin silahsız kalmayacakları ve yaptırımların ancak sembolik olabileceği belirtiliyor.

AB bütçesi için anlaşma sağlanamadı
AB’nin 2019 mali yıl bütçesiyle ilgili görüşmelerde parlamento ile AB Konseyi arasında uzlaşma sağlanamadı. AB Konseyi kullanılmayan bütçe kalemlerinin bir sonraki yıla aktarılmasına karşı çıkıyor.

Ana Sayfa