anses haber ajansı Haber arşivi 30/1/2018
Kılıçdaroğlu’ndan TTB’ye gözaltı tepkisi
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi doktorların gözaltına alınmasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, soruşturma konusu olan TTB’nin ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ diyen bildirisini okudu.

Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil oluşumdur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özgür Suriye Ordusu, kendi vatanlarını korumak için bir araya gelip organize olmuş, bizim de desteklediğimiz, tıpkı Kurtuluş Savaşımızdaki Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil oluşumdur” dedi.

Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7.9'a çıkardı
Yılın ilk enflasyon raporuna ilişkin sunum yapan TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, 2018 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 7'den yüze 7,9'a çıkardıklarını açıkladı.

TTB Merkez Konseyi üyelerine gözaltı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Tabipleri Birliği (TTB) yetkilileri hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Akdağ: Yatırım reform paketini TBMM’ye sevk edeceğiz
Başbakan Yardımcısı Akdağ, “Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik 93 maddeden oluşan reform paketini TBMM’ye sevk edeceğiz” dedi.

Avrupa basınından özetler
Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği harekât, Kürt sorunu ve Alman otomotiv endüstrisinde ortaya çıkan yeni skandal bugünkü Alman gazetelerinde öne çıkan yorum konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa