anses haber ajansı Haber arşivi 26/1/2018
Erdoğan: Çok yakında terör örgütü kıpırdayamaz hale getirilecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını anlamak istemeyenler için Zeytin Dalı Operasyonu açık bir ikaz, fiili bir örnek olmuştur. Çok yakın bir zamanda terör örgütü adeta kıpırdayamaz hale getirilecek" dedi.

Tillerson: Güvenli bölge önerisinde bulunmadım
Güvenli bölge konusunda ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'dan açıklama geldi. Davos'ta konuşan Tillerson, Türk mevkidaşına Suriye sınırına güvenli bölge kurulması konusunda öneride bulunmadığını söyledi.

NATO: Türkiye'nin meşru müdafaa hakkı var
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Afrin harekatıyla ilgili olarak "Türkiye'nin meşru müdafaa hakkının olduğunu" söyledi. Stoltenberg, Türkiye'ye harekatta "orantıyı ve ölçüyü koruma" çağrısı yaptı.

Erdoğan: Zeytin Dalı Harekâtı netice alınana dek sürecek
Afrin operasyonuyla ilgili bilgilendirmede bulunan TSK, "En az 306 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirildi" açıklaması yaptı. Erdoğan harekâtın netice alınana dek süreceğini söyledi.

Avrupa basınından özetler
Alman basınındaki yorumlarda koalisyon görüşmeleri ve ve Çinli bilim insanlarının maymun klonlaması konuları öne çıkarken, Almanya'nın Türkiye ile yaptığı silah ticareti de mercek altına alınıyor.

Ana Sayfa