anses haber ajansı Haber arşivi 18/1/2018
Çavuşoğlu: ABD sözünü tutmalı
ABD’nin YPG’deki silahları toplama sözü verdiğini hatırlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ABD, YPG’ye verdiği silahları toplayacağı sözünü tutmalı” şeklinde konuştu.

Şeker kotaları belirlendi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2017-2018 pazarlama yılına ait şeker kotasının 2 milyon 670 bin ton olarak tespit edildiğini bildirdi.

TÜSİAD Genel Kurulu’nda OHAL vurgusu
TÜSİAD’ın 48. Olağan Genel Kurulu’nda Bilecik ve Özilhan’ın OHAL’in kaldırılması talebi öne çıktı. Özilhan, OHAL’in yatırım kararlarını etkilediğini ve son kez uzamış olmasını temenni ettiklerini söylerken, Bilecik, demokrasi için atılması gereken ilk adımın OHAL’in kaldırılması olduğunu ifade etti.

Ankara-Berlin hattında güvenlik diplomasisi
Berlin'de müsteşarlar düzeyinde başlayan görüşmelerde güvenlik ve terörle mücadele öne çıkıyor. PKK ile mücadele konusunda Türk tarafını bilgilendiren Alman tarafı, iade talepleri konusunda ise somut kanıtlar bekliyor.

Welt: Erdoğan AB’nin zirvesi ile görüşecek
Türkiye ve AB arasında ilişkileri yumuşatmaya yönelik yeni adımlar atılıyor. Alman Die Welt gazetesinde yer alan habere göre Erdoğan, Mart ayında AB temsilcileri ile bir araya gelecek.

Avrupa basınından özetler
Türkiye’de tutuklu bulunan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in açıklamaları, Almanya-Türkiye yakınlaşması ve Afrin’e askeri harekat olasılığı bugünkü Alman gazetelerinin yorumlarında öne çıkıyor.

Ana Sayfa