anses haber ajansı Haber arşivi 15/1/2018
TBMM yeni bağımlılık türlerini araştıracak
Meclis’te uyuşturucu bağımlılığını araştırmak için kurulan komisyon, alkol, sigara, esrar, eroin ve diğer uyuşturucu türlerinin dışında internet bağımlılığı alanlarında da araştırma yapacak.

Kılıçdaroğlu: Öyle bir noktaya geldik ki yargı artık birbirini tanımıyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, suçluyu siyasi otoritenin belirlediğini, yargının sadece onu onayladığını belirterek, “Geldiğimiz nokta, FETÖ mücadelesi noktası olmaktan geçti, artık iktidara muhalefet edenlerin tavsiye süreci. ‘Milli irade’ diyorlardı, milletin seçtiği milletvekilleri niye hapiste? Sıkıyönetim bildirileriyle geçmişte neler yapıldıysa bugün KHK’larla aynı şeyler yapılıyor” diye konuştu.

İşsizlik oranı Ekim’de yüzde 10,3'e indi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Ekim ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Türkiye'de işsizlik oranı, Ekim ayında yüzde 10.3 olarak gerçekleşti.

Bütçe, 2017’de 47.4 milyar TL açık verdi
2017 Aralık ayı bütçe açığı 20,9 milyar TL olarak kayıtlara geçerken, 2017 genelinde bütçe açığı 47,4 milyar TL oldu.

Trump: Ben ırkçı değilim
Bazı ülkeler için kullandığı iddia edilen “bok çukuru” tabiri nedeniyle eleştirilerin odağı olan ABD Başkanı Donald Trump, hakkında çıkan haberleri yalanlayarak “Ben ırkçı değilim” dedi.

Financial Times: Türkiye’ye ‘hukuki kriz’ uyarısı yapılıyor
İngiltere’de yayımlanan Financial Times gazetesi, Anayasa Mahkemesi’nin Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında verdiği karara alt mahkemelerin uymamasının ‘hukuki kriz’ uyarısında bulunulmasına yol açtığını vurguladı.

Ana Sayfa