anses haber ajansı Haber arşivi 10/1/2018
Erdoğan: UYAP’ı FET֒cülere kaptırdık
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarayında düzenlenen Adalet Şurası’nda yaptığı konuşmada “Bir şeyi gerçekleştiremedik. UYAP gibi önemli teknolojiyi maalesef, bu bir özeleştiridir, FET֒cülere kaptırdık. Orayı o kendi sinsi emelleri için acımasız kullandılar. Oradan da en büyük zulmü biz gördük” dedi.

Başbakan Yıldırım: Yeni bir reform paketini Meclis’e getireceğiz
Başbakan Yıldırım, “Yargıya olan güveni daha da artırmak ve yargılamaları hızlandırmak amacıyla bir dizi yeniliği ihtiva eden yeni bir reform paketini de yakın bir zaman içerisinde yüce Meclis’e getirmiş olacağız” dedi.

Hazine 2 milyar dolar borçlandı
Hazine, 2028 vadeli dolar cinsi eurobond ihracı ile 2 milyar dolar borçlandı. Tahvile 200’den fazla yatırımcı, ihraç tutarının yaklaşık üç katı talep gösterdi.

Petrol fiyatı 70 dolara dayandı
ABD’de ham petrol stoklarının 11 milyon varil azaldığının açıklanmasıyla birlikte Batı Teksas petrolü 63,53 dolar ile Aralık 2014; Brent petrol ise 69,24 dolarla Mayıs 2015’ten beri en yüksek seviyesine tırmandı.

Dünya Bankası, Türkiye’nin büyüme beklentisini yükseltti
Dünya Bankası, ‘Küresel Ekonomik Beklentiler” raporunu yayınladı. Raporda, Türkiye’nin 2017 büyüme beklentisi, yüzde 4’ten yüzde 6,7’ye yükseltildi.

Avrupa basınından özetler
Kuzey ve Güney Kore’nin sürpriz yakınlaşması ile Yeşiller Partisi’nin eş başkanlığından ayrılacağını açıklayan Cem Özdemir’in siyasi geleceğine ilişkin değerlendirmeler Alman basınında öne çıkıyor.

Ana Sayfa