anses haber ajansı Haber arşivi 11/9/2017
Türkiye, ikinci çeyrekte yüzde 5,1 büyüdü
İkinci çeyrek büyüme performansı, piyasa beklentilerinden zayıf geldi. Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5.1 ile yüzde 5.3 olan beklentilerin hafif altında büyüdü.

Irma Kasırgası tahrip etmeye devam ediyor
ABD’nin Florida eyaletini etkileyen Irma Kasırgası’nın kategorisi 4’ten 2’ye düşürülmüş olsa da saatte 155 kilometre hızla esen rüzgarla ilerlemeye devam ediyor. Irma, ABD’de üç kişinin ölümüne neden oldu.

Merkel: Her Türk ülkemize seyahat edebilir
Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın Almanya’ya yönelik yayınladığı seyahat uyarısıyla ilgili açıklama yaptı.

Berlin’den Ankara’nın uyarısına sert tepkiler
Alman politikacılar Ankara’nın Almanya’ya yönelik yayınladığı seyahat uyarısına sert tepki gösterdi. Başbakanlık Dairesi Başkanı, uyarıyı “kötü bir espri” diye nitelendirdi.

Türkiye’ye 25 milyon Euro’luk silah satışına onay
Almanya’nın Türkiye’ye yaptığı askeri malzeme satışlarının azalmakla birlikte devam ettiği açıklandı. Yeşiller Partisi Milletvekili Mutlu ihracata son verilmesini talep ediyor.

Türkiye’den 615 devlet çalışanı Almanya’ya iltica etti
Almanya İçişleri Bakanı de Maiziere, 15 Temmuz’daki darbe girişiminden bu yana Türkiye’den 250’si diplomatik, 365’i ise hizmet pasaportu sahibi 615 Türk vatandaşının Almanya’ya iltica başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Ana Sayfa