anses haber ajansı Haber arşivi 4/8/2017
Palandöken: “Kaçak sigaranın yerini açık tütün aldı”
Yasadışı tütün ticaretiyle sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde 2014 yılında yüzde 20,7 boyutlarına gelen kaçak sigara ticaretinin devletin yoğun mücadelesi ile yüzde 12,8’lere kadar geriledi. Ancak şimdi de yasa dışı sarmalık kıyılmış tütün ve bu tütünle doldurulan yasa dışı ürünlerin satışları patladı. Devletimizi ve esnafımızı büyük gelir kaybına uğratan yasa dışı tütün satışıyla mücadelede üzerimize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Otomatik BES’e iki yeni düzenleme geliyor
Otomatik BES’te sistemden çıkışların beklentilerinin çok üzerinde yüzde 38 olarak gerçekleştiğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Şimşek, bu konuda iki düzenleme sinyali verdi.

Telekom gelirlerinin yüzde 30’u devlete gidiyor
Telekomda gelirlerin yüzde 30’unun devlete gittiğini söyleyen TELKODER Başkanı Arıak, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi büyük işletmelerin de kârlılık problemiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Avrupa basınından özetler
Sivil toplum kuruluşlarının eleştirilere yol açan Akdeniz’deki kurtarma çalışmaları ve ABD’nin son yaptırım kararları Alman gazetelerinin öne çıkan yorum konuları arasında yer alıyor.

Ana Sayfa