anses haber ajansı Haber arşivi 17/8/2017
Kalın’dan Merkel’in çıkışına cevap: Talihsiz açıklamalar
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Kalın, Alman lider Merkel’in açıklamalarına yönelik, “Bu açıklamalar, talihsiz açıklamalar. Türkiye’yi tasniflere tabi tutarak siyasi mülahazalar yapmak son derece sakıncalıdır. Biz Almanya için benzer analiz yapsak, sayın Merkel’in tepkisi ne olur acaba?” dedi.

E-ticarette hacim 17.5 milyar TL’ye ulaştı
TOBB E-ticaret Meclis Başkanı ve GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, internet üzerinden alışveriş hacminin 17 milyar 500 milyon lira olduğunu, bunun toplam perakende sektöründe yüzde 3,5’luk paya karşılık geldiğini ifade etti.

Hükümetten Merkel’e yanıt
AB Bakanı Çelik, Almanya Başbakanı Merkel’in Gümrük Birliği Anlaşması’nın güncellenmeyeceği şeklindeki sözlerini “talihsiz” olarak niteledi.

Kılıçdaroğlu’ndan hükümete kumpas suçlaması
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefeti dizayn ve kendisini de tasfiye etmeye çalıştığını söyledi.

Bulgaristan Türkiye sınırına asker gönderiyor
Bulgaristan Savunma Bakanı kaçak göçü önlemek için Türkiye sınırını daha güçlü bir şekilde tahkim edeceklerini açıkladı. Bakan beş bölgeye ayrılacak sınır bölgesine 600 asker konuşlandırılacağını söyledi.

Almanya’dan Ankara’ya karşı diplomatik girişim
Alman hükümetinin Ankara’ya karşı Brüksel ve AB başkentleri nezdinde girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Berlin, Türkiye’ye yönelik politika değişikliğinin bir seçim değil, devlet politikası olduğunu vurguluyor.

Ana Sayfa