anses haber ajansı Haber arşivi /7/2017
Temmuz ayı haberleri

Dış ticaret açığı Haziran'da 6 milyar dolar(31/07/2017)
Haziran ayında ihracat 13 milyar 166 milyon dolar, ithalat 19 milyar 177 milyon dolar olarak gerçekleşti. Dış ticaret açığı aynı ay bir önceki aya göre yüzde 9,1 düşüş gösterdi.

Türkiye'nin %60'ı internete bağlı(31/07/2017)
İngiltere merkezli global sosyal medya ajansının araştırmasında, 2017 yılı Türkiye rakamlarına göre aktif internet kullanıcısı sayısının 48 milyon kişi olduğu ve Türkiye nüfusunun yüzde 60'ının internete bağlı bulunduğu belirlendi.

Putin 755 Amerikalı’yı Rusya’da istemiyor(31/07/2017)
Putin’den Washington’ın yeni yaptırım kararına tepki geldi. Putin, ABD’nin diplomatik temsilciliklerinde görev yapan 755 Amerikalı personelin Rusya’yı terk etmesini istedi.

ABD: Kuzey Kore konusunda yeni bir BM kararının kıymeti yok(31/07/2017)
ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Kuzey Kore’nin kıtalararası füze denemesinin ardından “bir sonuca varmayacağı” gerekçesiyle Güvenlik Konseyi’ni toplantıya çağırmayacaklarını açıkladı.

Avrupa basınından özetler(31/07/2017)
Almanya’da dizel skandalı, ABD- Rusya ilişkileri ve Venezuela’daki hükümet krizi Alman gazetelerinin hafta sonu baskılarının öncelikli yorum konuları arasında yer alıyor.

Rusya’dan ABD’ye misilleme(28/07/2017)
Rusya, ABD’nin Rusya’daki diplomatik personel sayısını azaltmasını ve Moskova’daki bazı mülklerin kullanımını durdurmasını istedi.

Ekonomiye güven Temmuz’da yükseldi(28/07/2017)
Ekonomik güven endeksi Haziran ayındaki düşüşün ardından Temmuz’da yüzde 4,5 yükselerek tekrar referans değerin üzerine çıktı.

TÜSİAD’dan Almanya ve AB açıklaması(28/07/2017)
AB’ye üyelik sürecinin küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye hedefi için önemli olduğunu ifade eden TÜSİAD, “AB süreci başta olmak üzere reform gündeminde kararlı adımlar atmak, küresel ölçekte rekabetçi ve müreffeh bir ülke olarak yıldızımızı parlatacaktır” açıklamasını yaptı.

Facebook’un net kârı yüzde 70 arttı(27/07/2017)
Facebook’un ikinci çeyrek net kârı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 70 artış gösterdi.

Kentlerin vekil sayısı değişiyor(27/07/2017)
Meclis’te yeni dönemde 600 vekilin yer alacak olması, illerin milletvekili sayısına da yansıtıldı. Ankara 3, Bursa 2 seçim çevresine bölündü.

Birlik sayısı 42 oluyor, turizm kapsama giriyor(27/07/2017)
Aynı sektörün ihracatçı birlikleri birleştiriliyor. Sektör sayısı artıyor, birlik sayısı azalıyor. Yeni yapıyı destekleyen birçok ihracatçı birliği başkanı olmasına karşın eleştirenler de var.

Senato’dan ‘Obamacare’ lehine karar(27/07/2017)
ABD Senatosu Obama döneminde yürürlüğe giren sağlık sigortası reformunun kaldırılmasını reddetti. Yeni bir yasa hazırlanmasıyla ilgili çalışmalar devam edecek.

Yıldırım Alman şirketlerin yöneticileriyle bir araya geliyor(27/07/2017)
Başbakan Binali Yıldırım’ın Türkiye’de yatırımları olan Alman şirketlerin yöneticileriyle bugün kahvaltılı bir toplantıda bir araya geleceği bildirildi.

Avrupa basınından özetler(27/07/2017)
İngiliz Guardian gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara’da yaptığı ve “İsrail yönetimi her gün yeni bir uygulamayla Kudüs’ün İslami karakterini tahribe yelteniyor” dediği konuşmasına bugünkü sayısında sayfalarında yer verdi. Guardian, Erdoğan’ın İsrail’e yönelik suçlamasının bölgede gerginliği daha da artırabileceğini yazdı.

ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar(26/07/2017)
ABD Temsilciler Meclisi Rusya, İran ve Kuzey Kore’ye yeni yaptırımlar getiren tasarıyı kabul etti. Buna göre, Trump yönetiminin Moskova’ya karşı mevcut yaptırımları hafifletmeden önce Kongre’nin onayını alması gerekecek.

Avrupa basınından özetler(26/07/2017)
İngiliz Guardian gazetesi dün Brüksel’de yapılan Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı’na bugünkü sayısında yer verdi. Gazete, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’nin, insan hakları ihlalleri nedeniyle Türkiye’ye karşı daha sert tavır alınması çağrılarına karşı çıktığını yazdı.

Kılıçdaroğlu: İbadet yerinde şiddet olmaz(25/07/2017)
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İsrail’in Mescid-i Aksa’daki ihlallerine ilişkin, "İbadet yerinde şiddet olmaz, ibadet edene tekme atılmaz, her inanca saygı göstermek insan olmanın temel görevidir" dedi.

Erdoğan: İsrail’in yaptığı Mescid-i Aksa’yı alma girişimidir(25/07/2017)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda İsrail’in yaptığı iş terörle mücadele bahanesiyle Mescid-i Aksa’yı Müslümanların elinden alma girişimidir, bunun başka izahı yoktur” dedi.

Avrupa basınından özetler(25/07/2017)
İngiliz Times gazetesi, Cumhuriyet davasının dün başlamasının ardından bugün başyazılarından birini Türkiye’ye ayırdı. “Türkiye sanık sandalyesinde” başlıklı yazıda Batı’ya, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basını susturma girişimlerine karşı sesini yükseltme’ çağrısı yapıldı.

Euro Bölgesi’nde büyüme ivme kaybediyor(24/07/2017)
Euro Bölgesi’nde temmuz ayı öncü bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), 55,8 puanla 6 ayın en düşük seviyesine indi. Art arda ikinci ay azalan endeks bölgede büyümenin ivme kaybettiğine işaret etti.

IMF ‘Ekonomik Görünüm’ raporunu güncelledi(24/07/2017)
IMF, güncellediği DEG Raporu’nda 2017 ve 2018 yıllarına yönelik küresel büyüme beklentilerini sabit tuttu. ABD, Birleşik Krallık ve Suudi Arabistan’a yönelik büyüme beklentilerini aşağı çeken IMF, Euro Bölgesi, Japonya ve Çin’e ilişkin büyüme tahminlerini ise yükseltti.

Avrupa basınından özetler(24/07/2017)
Cumhuriyet gazetesi davasının ilk duruşmasının bugün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülecek olması, İngiliz basınında yer buldu.

Erdoğan: Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez(21/07/2017)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Alman dostlarıma, tüm dünyaya şunu hatırlatmak istiyorum; Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez. Bu tür şeylerle de bizi korkutmaya gücünüz hiç yetmez” dedi.

ABD Büyükelçisi Türkiye’den ayrılıyor(21/07/2017)
ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass görevine Afganistan’da devam edecek. Beyaz Saray Trump’ın Kongre’ye gönderdiği ve yeni büyükelçi atamalarını içeren listede Bass’ı Kabil için önerdi.

Alman iç istihbaratından MİT uyarısı(21/07/2017)
Alman Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı, MİT’in Almanya’daki faaliyetlerinde yasaların dışına çıktığını belirterek, radikal Türk grupların sayısında artış olduğunu söyledi.

Ankara ve Berlin’e (21/07/2017)
Ankara-Berlin hattında yaşanan tarihi kriz Ankara’da siyasi ve diplomatik çevrelerin temel gündem maddesi oldu. Türk hükümeti krizden Berlin'i sorumlu tutarken, muhalefet ve uzmanlar acil diyalog çağrısı yaptı.

İhracatçılar, Maliye Bakanı Ağbal’dan KDV Reformu için 3 talepte bulundu(20/07/2017)
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Maliye Bakanı Naci Ağbal’a hazırlıkları devam eden KDV Reformu için ihracatçıların önerileri ve beklentilerinden oluşan raporu, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısında sundu.

Türkiye’den Almanya’ya tepki(20/07/2017)
Dışişleri Bakanlığı, Alman vatandaşı Steudtner’in Türkiye’de tutuklanmasının ardından Alman hükümeti yetkililerinin yaptığı açıklamanın kabul edilmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Merkel: Alman hükümeti olarak tutuklama kararını kınıyoruz(20/07/2017)
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Büyükada’da gözaltına alınan 6 aktivistin tutuklanması kararını ‘kınadıklarını’, tutuklanan aktivistlerden Alman eğitmen Peter Steudtner için verilen kararın ‘tamamen haksız’ olduğunu söyledi.

Avrupa basınından özetler(20/07/2017)
Alman basınında gerilen Türkiye - Almanya ilişkileri ve Türkiye’de tutuklanan insan hakları aktivistlerine ilişkin yorumlar öne çıkıyor.

Bakanlar Kurulu değişti(19/07/2017)
Partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesini sağlayan anayasa değişikliğinin yapıldığı referandumun ardından beklenen kabine revizyonu gerçekleşti. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın onayladığı yeni kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın yeri değişti. Böylece kabinede 11 bakanlıkta değişiklik gerçekleşti. 5 başbakan yardımcılığından 4’ünde ise isim değişikliği yapıldı.

NATO: Konya krizinde arabulucu rolde kalacağız(19/07/2017)
NATO, Almanya ile Türkiye arasında yaşanan krizde arabulucu rolünü sürdüreceğini bildirerek Almanya’dan gelen Türkiye’ye baskı taleplerini geri çevirdi.

BM’den Cumhuriyet davası öncesi çağrı(19/07/2017)
BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu, Cumhuriyet gazetesi yazarlarının tutuklanmasının keyfi olduğunu açıkladı. Grup, gazetecilerin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Avrupa basınından özetler(19/07/2017)
Alman gazetelerinin yorum sütunlarında Türkiye’de tutuklanan insan hakları aktivistleri ile ilgili yorumlar öne çıkıyor.

Kılıçdaroğlu: Teröre nasıl lanet okumayız(18/07/2017)
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın şehit edilmesiyle ilgili, “Teröre nasıl lanet okumayız? Terörü destekleyenlere nasıl lanet okumayız? O öğretmenin şahsında bütün öğretmenlerin başı sağolsun” dedi.

Yıldırım: Kontrollü darbe diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var(18/07/2017)
Başbakan Yıldırım, FET֒nün darbe girişimine ilişkin, “Yaşananlara ‘kontrollü darbe’ diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var” dedi.

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Umarım Suudi Arabistan’la savaşmayız(18/07/2017)
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Yemen’deki iç savaşın kazananı olmadığını söyledi.

OHAL üç ay daha uzatıldı(18/07/2017)
Türkiye’de 19 Temmuz’da sona erecek olağanüstü hâl (OHAL) üç ay daha uzatıldı.

Almanya Türkiye ile anlaşmazlıkta NATO’dan destek bekliyor(18/07/2017)
Türkiye’nin Alman milletvekillerinin Konya’da konuşlu askerleri ziyaretini ertelemesinin ardından Alman siyasiler NATO’nun devreye girmesini talep ediyor. Alman askerlerinin NATO üssünden çekilmesi talepleri de artıyor.

Avrupa basınından özetler(18/07/2017)
Alman basınında İngiltere ile AB arasında ikinci turu başlayan ayrılık müzakereleri ve Alman milletvekillerinin Konya ziyaretiyle ilgili yaşanan gerginlik öne çıkıyor.

Brexit’te ikinci tur başladı(17/07/2017)
Britanya ile AB arasındaki ayrılık görüşmelerinin ikinci turu Brüksel’de başladı. İşte beş soruda ayrılık süreci...

Merkel: Konya için taviz verilmeyecek(17/07/2017)
Almanya Başbakanı Angela Merkel milletvekillerinin Konya’daki NATO üssünü ziyaret edebilmeleri için başka alanlarda taviz vermelerinin söz konusu olmadığını vurguladı. Türkiye ziyaretin uygun olmayacağını duyurmuştu.

Erdoğan: İdamı tereddütsüz onaylarım(17/07/2017)
FET֒nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla TBMM’de anma programı düzenlendi. Programda Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.

Ağbal: “Tedbirler eylülde bitiyor; vergi artışı yok”(17/07/2017)
Uygulamaya konan birçok ekonomik tedbirin eylül ayı itibariyle sona ereceğini belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, yıl sonuna kadar vergi artışı planlamadıklarını ifade etti.

İş dünyasından 15 Temmuz mesajları(17/07/2017)
Koç Holding, Sabancı, Eczacıbaşı gibi ekonominin önde gelen şirketleri ve meslek odaları 15 Temmuz mesajları yayınladı.

İşsizlik, Nisan döneminde yüzde 10.5(17/07/2017)
Nisan döneminde işsizlik oranı, geçen yıla göre 1.2 puan artış gösterdi. Sene başındaki yüzde 13'lük zirve sonrası gerileme yaşanan işsizlik oranında bir önceki Mart dönemine göre ise 1.2 puan düşüş var.

Kılıçdaroğlu: ‘Terörist’ tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum(17/07/2017)
İngiliz The Times gazetesinin, Pazartesi günkü başyazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü etkinliklerini “düşmanlarının canına okumak ve gücünü artırmak için kullandığı” ifadesi yer aldı.

Avrupa basınından özetler(17/07/2017)
Türkiye ile Almanya arasındaki gerginlik ve 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü, Alman gazetelerinin yorum sütunlarına yansıyan konuların başında geliyor.

Erdoğan: Terörle mücadelede hedefe ulaştığımızda OHAL’i kaldıracağız(14/07/2017)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörle mücadelede hedefe ulaştığımız zaman OHAL’i kaldıracağız. Bunlar bitmeden, kimse bizden OHAL’i kaldırmamızı beklemesin” dedi.

Darbe girişimi Türkiye ekonomisini nasıl etkiledi?(14/07/2017)
15 Temmuz’un ardından geçen bir yılda Türkiye’nin yabancı yatırımcı açısından ciddi bir imaj kaybı yaşadığına işaret eden uzmanlar, son dönemdeyse Türk ekonomisinin yeniden “cazip” hale gelmeye başladığını belirtiyor.

OHAL tekrar uzatılıyor(14/07/2017)
Normal şartlarda 19 Temmuz’da sona erecek OHAL uygulaması bir kez daha uzatılacak.

Tarım-ÜFE Haziranda geriledi(14/07/2017)
TÜİK verilerine göre haziran ayında yüzde 1,46 gerileyen Tarım-ÜFE, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla ise yüzde 12,23 artış gösterdi.

Avrupa basınından özetler(14/07/2017)
İngiliz Guardian gazetesi, Türkiye’deki siyasi hava hakkındaki makalesinde, başarısız darbe girişiminin yıl dönümünde ‘yeniden canlanan Türk demokrasisinin damga vurduğunu’ yazdı.

Erdoğan: 15 Temmuz bizim yeni Çanakkalemizdir(13/07/2017)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çanakkale'den aldığımız cesaretle ve öz güvenle Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıdık. 15 Temmuz bizim yeni Çanakkalemizdir, Dumlupınarımızdır, Sakaryamızdır." dedi.

STK’lardan 15 Temmuz bildirisi(13/07/2017)
İş dünyası temsilcileri 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ortak açıklama yaptı.

TÜSİAD’dan demokrasi vurgusu(13/07/2017)
TÜSİAD, 15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda ‘güçlü bir Türkiye’ için 4 önceliğini duyurdu.

Cari açık tahminleri aştı(13/07/2017)
Cari işlemler açığı, bir önceki yılın mayıs ayına göre 2 milyar 129 milyon dolar artarak 5 milyar 242 milyon dolar ile piyasa tahmininin üzerinde gerçekleşti.

Sanayide ciro Mayıs ayında azaldı(13/07/2017)
Sanayi ciro endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,9 düşüş kaydetti. Sanayi grupları içerisinde en yüksek azalış enerji sektöründe gerçekleşti.

Fed, ‘Bej Kitap’ raporunu yayımladı(13/07/2017)
Bej Kitap’ta, ekonomik faaliyetlerin haziran ayında ülkenin bütün bölgelerinde ılımlı veya sınırlı düzeyde arttığı bildirildi.

Trump: Putin ile çok iyi anlaşıyoruz(13/07/2017)
ABD Başkanı Trump, Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasına yönelik tartışmalar sürerken, Rusya lideri Putin ile aralarının çok iyi olduğunu söyledi. Trump, işbirliği yapabileceklerine dikkat çekti.

Maas: Akreditasyonların iptal gerekçesi açıklanmalı(13/07/2017)
Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas G20 Zirvesi’ni izlemek için başvuruda bulunan 32 gazetecinin akreditasyonlarının neden geri çekildiği konusunda açıklama yapılmasını talep etti.

Avrupa basınından özetler(13/07/2017)
Türkiye’deki 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü etkinlikleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Alman komedyen Böhmermann hakkındaki temyiz kararı ve Türkiye’nin bazı gazetecilere ilişkin Almanya’ya liste sunduğu iddiaları bugünkü Alman gazetelerinde öne çıkan yorum konuları.

Avrupa basınından özetler(12/07/2017)
Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin örtünmeye ilişkin kararı, Musul’un Irak’ın kontrolüne geçmesi bugünkü Alman basınından seçtiğimiz konuları oluşturuyor.

Kamu-Sen yoksulluk sınırını açıkladı(11/07/2017)
Türkiye Kamu-Sen, 4 kişilik ailenin asgari geçim sınırını haziran ayında 5 bin 250 lira olarak belirledi.

Perakende sektöründe hacim ve ciro arttı(11/07/2017)
Perakende satış hacmi mayısta bir önceki aya göre yüzde 0,3 arttı. Perakende ciro ise yüzde 0,5 artış gösterdi.

Af Örgütü: Musul’da savaş suçu işlenmiş olabilir(11/07/2017)
Uluslararası Af Örgütü, Musul operasyonunda sivillerin maruz kaldığı insan hakları ihlallerinin savaş suçu olabileceğini belirtti. Af Örgütü, yüzlerce kişinin canlı kalkan yapıldığını hatırlattı.

ABD, İngiltere ve Kuveyt’ten Katar çağrısı(11/07/2017)
ABD, İngiltere ve Kuveyt, Katar krizine diyalog yoluyla çözüm bulunması için girişim başlattı. Üç ülke krizin taraflarına acil ortak çözüm çağrısı yaptı.

Suriye’de savaşın ekonomik faturası(11/07/2017)
Dünya Bankası Suriye’deki savaşın ekonomik faturasının 226 milyar doları aştığını açıkladı. Araştırmaya göre Suriye’de, bir toplumun olmazsa olmazı konumundaki birçok kurum ve sistemi tahrip edildi.

Adalet Yürüyüşü dev mitingle sona erdi(10/07/2017)
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 25 gün süren Adalet Yürüyüşü'nü tamamladı. Kılıçdaroğlu yüz binlerce kişinin katıldığı Maltepe mitinginde yaklaşık 1 saat konuştu.

Yıldırım: Artık kabak tadı vermeye başladı, bu işi burada bitirmek lazım(07/07/2017)
Adaletin zamanında gelmesi için gayret edelim; ancak bunun yeri yollar değil, Meclis'tir.

Adalet Yürüyüşü'nde 23. gün(07/07/2017)
Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 23'üncü gününde yürüyüşe başlamadan önce de açıklama yaptı.

Binali Yıldırım: AB bir kafa karışıklığı yaşamaktadır(06/07/2017)
Başbakan Binali Yıldırım "Bu rapor hükümsüzdür. Bizim açımızdan çok önemli değil. AB biraz da dönüp kendine bakmalı" dedi.

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik: Kararı yok hükmünde sayıyoruz(06/07/2017)
Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile sürdürdüğü müzakerelerin geçici süreliğine dondurulmasını tavsiye eden ve hukuki bağlayıcılığı olmayan tasarıyı kabul etti.

AP'de Türkiye oylaması kabul edildi(06/07/2017)
Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki müzakerelerin askıya alınmasını isteyen tasarı 477 oyla geçti.

Kılıçdaroğlu: Maltepe'de Türkiye'ye ve dünyaya sesleneceğiz(06/07/2017)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi ikinci gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Erdoğan: Almanya intihar ediyor(05/07/2017)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'da düzenlenecek G20 zirvesi için yola çıkmadan önce Alman dergisi Die Zeit'e röportaj verdi.

Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye'nin başı beladan kurtulmaz(05/07/2017)
"Adalet Yürüyüşü"nün 21. gün etabının başında konuşan CHP lideri "Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye'nin başı beladan kurtulmaz. Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye'de demokrasi olmaz. İnsan hakları ihlalleri olur" dedi.

TEPAV: Perakendeci yılın ilk 6 ayında geçen yılı aradı(04/07/2017)
TEPAV Perakende Güven Endeksinin 90. sayısı yayımlandı.

Yıldırım: Bu adalet yürüyüşü değildir, gaflet yürüyüşüdür(04/07/2017)
Başbakan Binali Yıldırım, TEM Kurtköy bağlantı yolu gişe sahasındaki Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolunun açılış töreninde konuştu.

"Adalet Yürüyüşü"nde 20.gün(04/07/2017)
15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirminci gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Enflasyon aylık bazda %0,27 düştü(03/07/2017)
TÜFE'de (2003=100) 2017 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %0,27 düşüş, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,89, bir önceki yılın aynı ayına göre %10,90 ve on iki aylık ortalamalara göre %9,36 artış gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İl Başkanları Toplantısı"nda konuştu(03/07/2017)
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen "İl Başkanları Toplantısı"na katıldı.

Ana Sayfa