anses haber ajansı Haber arşivi 2/6/2017
TEPAV perakende güven endeksi Mayıs'ta -18,0 oldu
TEPAV perakende güven endeksi(TEPE) Mayıs'ta -18,0 oldu. TEPAV'dan yapılan açıklamaya göre, Nisan ayında son 99 ayın en düşük seviyesini gören perakende güveni, Mayıs ayında da bu seviyesini korudu.

TİSK kıdem tazminatı hazırlıklarının durdurulmasını istedi
"Türkiye’nin küresel rekabet yarışında kaybedecek zamanı bulunmamaktadır" açıklamasını yapan TİSK kıdem tazminatı düzenlemesinin gündemden çıkarılmasını istedi.

Putin: Türkiye'ye S-400 füze savunma sistemi satmaya hazırız
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'ye S-400 füze savunma sistemi satmaya hazır olduklarını söyledi.

Küresel Barış Endeksi'nde Türkiye bir sıra geriledi
Küresel Barış Endeksi'nin 2017 yılı raporunda Türkiye, 163 ülke arasında 146'ncı sırada yer aldı.

Dünyadan Trump’ın iklim kararına tepki
ABD Başkanı Donald Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekildiklerini açıklaması tüm dünyadan tepkiyle karşılandı. Almanya, Fransa ve İtalya anlaşmanın tekrar müzakere edilmeyeceğini duyurdu.

ABD Paris İklim Anlaşması’ndan çekildi
ABD Başkanı Donald Trump Perşembe günü yaptığı açıklamada selefi Barack Obama’nın imzacılarından biri olduğu iklim değişikliği anlaşmasından ayrıldıklarını söyledi. AB ve Çin ortak bir açıklama ile tepki verecek.

ABD: YPG'ye verilen silahların ayrıntılarını Türkiye ile paylaşacağız
ABD liderliğindeki Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadele koalisyonunun Sözcüsü Albay Ryan Dillon, ABD'nin Suriye'de Kürt Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) silahlı kanadı Halk Savunma Birlikleri'ne (YPG) verilecek olan silahların kaydının veri tabanında tutulacağını ve bu ayrıntıların Türkiye ile paylaşılacağını açıkladı.

Avrupa basınından özetler
Almanya’nın Afganistan’a sınır dışı uygulamasını askıya alması ve İncirlik’e ilişkin tartışmalar bugünkü Alman basınından seçtiğimiz yorum konuları.

Ana Sayfa