anses haber ajansı Haber arşivi 9/5/2017
Binali Yıldırım: Hiçbir terör örgütüne asla sempatiyle bakmıyoruz
Başbakan Binali Yıldırım, 13'üncüsü düzenlenen IDEF'17 Uluslararası Savunma Fuarının açılış töreninde konuştu. Başbakan Yıldırım, "Hiçbir terör örgütüne asla sempatiyle bakmıyoruz. Bakanları da hoş karşılamıyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Mücadelemiz yeni başlıyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP üyeliğine ilişkin, "Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır.

Bahçeli: CHP kaosun dibinde, anlaşmazlıkların girdabındadır
Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, kavgaların günden güne büyüdüğü ana muhalefet partisi CHP için çarpıcı ifadeler kullandı.

Nisan'da en yüksek getiri külçe altından
Geçtiğimiz ay en yüksek reel getiriyi yüzde 1,91 ile külte altın getirdi. Külçe altın 12 aylık değerlendirmede de zirvedeyken, borsa 3 ayın, dolar da 6 ayın en çok kazandıran yatırım aracı oldu.

Erdoğan'ın 'ezan' çıkışına İsrail'den sert tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistinlilere karşı ırkçılık yapmakla suçladığı İsrail'den sert yanıt geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Erdoğan'ı sistematik hak ihlalleriyle suçladı.

Türkiye'ye ihracat için görüşmeler sürüyor
Alman savunma firması Rheinmetall'in TSK'ya ait Leopard tanklarının modernizasyonu için Alman Ekonomi Bakanlığı ile yakın temasta olduğu bildirildi.

Merkel: Alman topraklarında idam oylanamaz
Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'de yapılacak bir idam referandumu için Almanya'da propaganda yapılamayacağını söyledi. AB Komisyonu Başkanı Juncker de, idamın Avrupa'ya veda anlamına geleceğini vurguladı.

Ana Sayfa