anses haber ajansı Haber arşivi 31/5/2017
Dış ticaret dengesi, Nisan’da 5 milyar dolar açık verdi
Dış ticaret açığı Nisan'da yüzde 16,7 artarak 4.94 milyar dolara yükseldi. İlk 4 aylık ticaret açığı, 17.5 milyar dolar.

Putin, Türkiye'ye yönelik bazı kısıtlamaları kaldırdı
Rusya, Türkiye'ye ve Türk vatandaşlarına yönelik bazı ekonomik kısıtlamaları iptal etti.

AKPM: OHAL demokratik referandum sürecini kısıtladı
Türkiye’nin davetiyle 16 Nisan referandumuna gözlemciler gönderen AKPM, resmi gözlem raporunu açıkladı. Raporda temel özgürlüklerin kısıtlandığı, YSK kararının yasaya aykırı olduğu gibi eleştiriler yer aldı.

ABD YPG'ye silah sevkiyatına başladı
ABD Savunma Bakanlığı, Rakka harekatına katılması planlanan Suriye'deki Kürt güçlerine silah sevk edilmeye başlandığını duyurdu.

Erdoğan'ın davetine NATO ülkelerinden ret
Alman Die Welt gazetesinin haberine göre, Almanya'nın da aralarındaki bulunduğu bazı NATO üyeleri Erdoğan'ın bir sonraki NATO liderler zirvesinin İstanbul'da yapılması önerisini kabul etmedi.

Avrupa basınından özetler
ABD merkezli Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, Başkan Donald Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in danışmanlık şirketi Flynn Intel Group'un Türk hükümetiyle bağlantılı olduğu öne sürülen iş adamı Ekim Alptekin'in şirketi Inovo BV'den aldığı 530 bin dolarlık ödemenin bir kısmını kullanarak, Fethullah Gülen hakkında bir belgesel çekmek için ekip kurduğunu ve çekimler yaptığını bildirdi.

Ana Sayfa