anses haber ajansı Haber arşivi 30/5/2017
Erdoğan: Ortada bir metal yorgunluğu var, bunu aşmamız lazım
Başbakan ve AK Parti Grup Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti TBMM Grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kürsüye davet etmeden önce, divanda yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da gerçekleştirilen halk oylamasıyla beraber vesayet döneminden kalan anayasayı büyük ölçüde milletin oylarıyla değiştirdiklerini belirtti.

Bahçeli: Türk milleti asla düşmez, Türkiye Cumhuriyeti düşmeyecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ne demek NATO'yla PYD-PKK-YPG'nin aynı çizgide olmasını eleştirdi. "İstikrarlı ve iradeli şekilde bir ve beraber olmayı denemeli, başarmalı, günahkârlara, milli ve manevi bünyemizin yıkımını gözleyen karanlık çevre ve çehrelere şamarı indirmeliyiz" diye konuşan Bahçeli, konuşmasını Süper Ligde şampiyon olan Beşiktaş Jimnastik Klübü'nü tebrik ederek tamamladı. Devlet Bahçeli'nin grup konuşması şöyle:

Alman hükümeti içinde İncirlik krizi
Türkiye ile yaşanan İncirlik krizi Alman hükümeti içinde tartışmaya dönüştü. Koalisyon ortağı Sosyal Demokratlar Alman askerlerinin İncirlik’ten çekilmesi için bastırıyor.

Reuters: AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği Erdoğan'ın atacağı adımlara bağlı
Reuters haber ajansı, geçen hafta Avrupa Birliği (AB) yetkilileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmelerin "olumlu bir hava" içerisinde geçtiğini ancak ikili ilişkilerin bundan sonraki seyrine ilişkin yeni bir anlaşmaya veya takvim üzerinde uzlaşmaya varılamadığını bildirdi.

Avrupa basınından özetler
Alman basınındaki yorumlarda Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik eleştirel sözleri ele alınıyor.

Ana Sayfa