anses haber ajansı Haber arşivi 3/5/2017
Otomotivde daralma devam ediyor
Otomobil ve hafif ticari araç pazarı nisan ayında yüzde 10,5 küçülürken yılın ilk 4 aylık dönemindeki daralma ise yüzde 8,5 oldu. 2017 yılı nisan ayı otomobil ve hafif ticari araç pazarı yüzde 10,48 daralarak 75 bin 988 adete geriledi.

CHP’den ‘olağan kongre’ kararı
Referandumun ardından CHP’de yükselen kurultay tartışmalarına nokta kondu. Parti, olağan kongre sürecinin başlatıldığını açıkladı.

Astana zirvesi ‘çatladı’: Suriyeli silahlı gruplar görüşmelerden çekildi
Suriye’de altı yıldır süren iç savaşın sona erdirilmesi için düzenlenen Astana görüşmelerine ‘muhalif’ diye anılan silahlı grupların katılmayacağı belirtildi.

Reklamda aslan payını Google aldı
2016 yılında dünyadaki toplam reklam bütçesinin yüzde 20'si Google ve Facebook'a gitti.

Piyasalar enflasyonu sakin karşıladı
Güne yılın en düşük seviyesinden başlayan dolar/TL açıklanan enflasyon verisi sonrası 3.52 seviyelerinde seyrediyor. Borsa, pozitif seyrini sürdürüyor.

Enflasyon son 8,5 yılın zirvesinde
Nisan ayında yüzde 1,30 artması beklenen TÜFE, yüzde 1,31 arttı. Yıllık enflasyon ise yüzde 11,87'ye çıkarak Ekim 2008'den bu yana en yüksek seviyeyi gördü.

Avrupa basınından özetler
İngiliz Guardian gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün törenle Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) yeniden üye olmasına sayfalarında yer verdi. Gazete, Erdoğan’ın kurucusu olduğu partiye katılarak, kılpayı elde ettiği referandum zaferi sonrası otoritesini sağlamlaştırma yolunda ilk adımı attığını yazdı.

Ana Sayfa