anses haber ajansı Haber arşivi 11/5/2017
Economist: YPG’yi destekleyen ABD ile Türkiye ilişkileri ‘krizle karşı karşıya’
İngiliz Economist dergisinin internet sitesinde yer alan bir haberde, ABD’nin YPG’ye ağır silahlar gönderme kararıyla, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin yeni bir krizle karşı karşıya olduğu yorumu yapılıyor.

AB'den Ukrayna'ya vize muafiyeti
Ukrayna Haziran başında AB'nin vize muafiyeti tanıdığı ülkeler arasına girecek. Şartların değişmesi durumunda uygulama askıya alınabilecek.

Ditib'e proje yardımları yeniden başlatıldı
Almanya'da muhbir-imam skandalı nedeniyle eleştirilere hedef olan Ditib'e proje yardımları yeniden başlatıldı. 2017 yılında proje teşviklerinin 1 milyon Euro’yu bulması bekleniyor.

Dışişleri'nden Almanya'ya iltica tepkisi
Türk Dışişleri Bakanlığı, darbe girişimine katılmakla suçlanan bazı eski ordu mensuplarına iltica hakkı tanıyan Almanya'yı "müttefikliğin gereklerini gözardı etmekle" suçladı.

IMF: Türkiye, para politikasını sıkılaştırmalı
Türkiye'de büyümenin toparlanmaya başladığını belirten IMF, enflasyonun ve artan dış zayıflıkların azaltması için Türkiye'nin para politikasını daha da sıkılaştırması gerektiğini belirtti.

İlk çeyrekte 1.7 milyar dolarlık doğrudan yatırım
Türkiye'ye doğrudan yabancı yatırım bu yılın ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43 artışla 1 milyar 698 milyon dolara yükseldi. Bu tutarın yüzde 55'lik bölümü İspanya'dan geldi.

Ana Sayfa