anses haber ajansı Haber arşivi 25/12/2017
TÜSİAD'dan KHK ve OHAL'le ilgili açıklama geldi
TÜSİAD açıklamasında, 'Son KHK'nın düzeltilmesini ve OHAL şartlarının geride kalmasını temenni ediyoruz' ifadesi kullanıldı.

Asgari ücret cuma günü belli olacak
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, cuma günü 4. ve son kez toplanacak.

11. Cumhurbaşkanı Gül’den KHK tepkisi: Gözden geçirilmeli
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül son çıkan KHK için, “İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum” dedi.

Hükümet ve siyasi partiler son KHK’lar için ne diyor?
Türkiye’de Cumartesi gecesi yayımlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) siyaset sahnesinde hararetli tartışmalara yol açtı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül “Tek tip kıyafet halkımızın beklentisiydi”, AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz “Terörle bağlantısı olmayan endişe etmesin” dedi. CHP ve HDP kurullarını olağanüstü toplantıya çağırırken, ana muhalefet partisi 696 sayılı KHK’nın iptali için AYM ve AİHM’e başvuracak.

İki yeni KHK yayımlandı
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname(KHK), Resmi Gazete’de yayımlandı.

Trafik sigortasında ‘tavan fiyat’ 2018’de devam edecek
Başbakan Yardımcısı Şimşek, “Zorunlu trafik sigortasında azami prim uygulamasına 2018 yılında da devam edeceğiz” dedi.

Avusturya Başbakanı Kurz: Türkiye’nin AB’de yeri yok
Avusturya’nın yeni Başbakanı Sebastian Kurz, “özellikle son yıllarda izlediği siyaset nedeniyle” Türkiye’nin Avrupa Birliği’nde yeri olmadığını söyledi.

Ana Sayfa