anses haber ajansı Haber arşivi 28/11/2017
OECD Türkiye büyüme ve enflasyon beklentilerini yukarı çekti
OECD Ekonomik Görünüm raporunda; Türkiye'ye yönelik 2017 büyüme beklentisini %6.1'e çıkarırken, enflasyon beklentisini de aynı dönem için %10.7'ye yükseltti

Kılıçdaroğlu: Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Erdoğan'la yaşadığı 'yurt dışına yüklü para transferi polemiği'ne ilişkin belgelerini açıkladı.

Erdoğan: Adımı kullanan babamın oğlu olsa kapıdan kovun
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli: Türkiye Cumhuriyeti'nin ABD'de sorgulanmasına şiddetle karşıyız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Gülmen'in tahliye talebine ret
KHK ile ihraç edildiği işine dönmek için 264 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen'in tutukluluğunun devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 1 Aralık'ta.

Washington'un YPG konusunda belirsizliği Ankara'yı kızdırıyor
Önde gelen Türk siyasetçiler Amerika’yı ve Amerika’nın Türkiye ve bölgeyle ilgili politikalarını sert biçimde eleştiriyor.

ABD'den YPG'ye silah yardımı konusunda açıklama
ABD Savunma Bakanlığı, Türk yetkililerinin söylediklerinin aksine YPG'ye silah yardımının şu an için sürdüğünü açıkladı. Beyaz Saray ise belli gruplara yardımın durdurulmasına hazırlanıldığını duyurdu ancak isim vermedi.

Avrupa basınından özetler
Almanya'daki yeni hükümeti kurma çalışmaları siyasi gazetelerin başlıca yorum konuları arasında yer almayı sürdürüyor. Yorumlarda büyük koalisyonun yenilenmesinin yarar ve sakıncaları işleniyor.

Ana Sayfa