anses haber ajansı Haber arşivi 14/11/2017
Kılıödaroğlu: Lafla Atatürkçülük olmaz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeme dair önemli konulara değinen Kılıçdaroğlu kamuoyunda tartışılan Atatürkçülük söylemine ilişkin olarak, "Atatürk olmasaydı bizim minarelerimizden 5 vakit ezan okunur muydu? Şimdi bakıyoruz herkes Atatürkçü olmuş. Eyvallah, ne kadar güzel... Ama öyle lafla Atatürkçülük olmaz" dedi.

Yıldırım: Atatürk'ü dindar insanlardan soyutlama çabaları nafiledir
Başbakan Binali Yıldırım, 10 Kasım'da, "AK Partililer Anıtkabir'e akın etti" açıklamalarına tepki göstererek, "Birileri Hala Atatürk'ü tekellerinde görmeye devam ediyor. AK Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir'e gidiyor. 10 Kasım törenlerine de katılıyor. Bre ahmaklar, AK Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir'e gidiyor, 10 Kasım törenlerine de katılıyor. AK Parti'nin hiç kimseye Atatürkçülüğünü kanıtlamaya ihtiyacı yoktur" dedi.

Bahçeli: Partimiz AK Parti ile birlikte mücadelesini sürdürecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Partimiz 7 Ağustos ve 16 Nisan şuurunun gereği olarak AK Parti ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemini 2019'da tam manası ile tesis etme maksadıyla sonuna kadar birlikte mücadelesini sürdürecektir" dedi.

Ana Sayfa