anses haber ajansı Haber arşivi 17/10/2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda tarafından resmi törenle karşılandı.

Kılıçdaroğlu: Önce ağzını bir yıka, sonra Ecevit'e dil uzat
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasının başında hastanede tedavi görmekte olan Deniz Baykal'ı anan Kılıçdaroğlu, "Bütün dualarımız Deniz Bey'le. İnşallah kısa sürede aramıza katılacaktır" dedi. Kılıçdaroğlu Baykal için "Deniz Baykal Türk siyasetinin önemli isimlerinden. En zor dönemlerde bile demokrasiyi savundu" dedi.

Başbakan: Çuvaldızı kendimize batıralım, şaşa debdebe bitiyor.
Başbakan Binali Yıldırım, "Dik dur eğilme" sloganı atan din partililere, "Yahu eğilmeden nasıl namaz kılınır, imamları da düşünün" dedi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a sağlık dileklerini ileten Başbakan Binali Yıldırım dün şehit olan askerler için başsağlığı diledi.

Bahçeli: Beka mücadelesinde sonuna kadar omuz omuzayız
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Milli eğitim sistemi nedeniyle hükümeti eleştirirken, Körfez'de yaşanan Katar krizi üzerinden CHP'yi eleştirerek, hükümete destek verdi.

Avrupa Birliği’nden Kerkük’te diyalog çağrısı
Irak’ta merkezi yönetimin Kerkük’te başlattığı operasyonun ardından Avrupa Birliği taraflara diyalog çağrısı yaptı. Birlik ayrıca Irak için yeni bir sivil güvenlik misyonu planlandığını duyurdu.

Trump: Irak’ta taraf tutmuyoruz
ABD Başkanı Donald Trump, Kerkük’te Bağdat yönetimi ile IKBY arasındaki gerginlikte taraf tutmadıklarını söylerken, senatör McCain “Amerikan silahlarının Kürtlere karşı kullanılmaması” uyarısı yaptı.

Türk hava sahası IKBY’ye kapatıldı
Bakanlar Kurulu, Türk hava sahasını IKBY’ye kapattı. Bu karardan IKBY’deki havaalanlarına erişmek isteyen bütün havayolları etkilenecek. Bakanlar Kurulu ayrıca OHAL’in uzatılmasına da karar verdi.

Ana Sayfa